11 September 2020

Byśkiniewicz najszybszy na testowym!

Już tylko kilka godzin dzieli nas od rozpoczęcia Rajdu Śląska 2020. O godzinie 17 przed Stadionem Śląskim rozpocznie się ceremonia startu, a w sobotę blisko 120 załóg wyruszy na odcinki specjalne. Wcześniej jednak uczestnicy mieli możliwość sprawdzenia ustawień w swoich samochodach podczas odcinka testowego. Najlepszy czas na tej próbie należał do załogi Łukasz Byśkiniewicz/Zbigniew Cieślar.

Odcinek testowy o długości 2,3 km wytyczono tym razem w miejscowości Wyry. Czołowe załogi pokonały tą trasę kilkukrotnie w ciągu trzech godzin. Początkowo najlepsze czasy notowali Grzegorz Grzyb z Michałem Poradziszem (Skoda Fabia R5 Evo2) i fińska załoga Jari Huttunen/Mikko Lukka (Hyundai i20 R5). Pod koniec sesji kolejni zawodnicy zaczęli poprawiać ich czasy. Na prowadzenie klasyfikacji wysunęli się Tomasz Kasperczyk z Damianem Sytym (Volkswagen Polo R5) i Marcin Słobodzian z Robertem Hundlą (Hyundai i20 R5) – obie załogi zanotowały identyczny czas: 1:15,6 s. W ostatnich minutach swój czas poprawili Byśkiniewicz i Cieślar – wyprzedzili rywali o 0,7 s. Grzyb ostatecznie był czwarty, a kolejne czasy zanotowali Adrian Chwietczuk z Jarosławem Baranem (Skoda Fabia R5 Evo2), Łukasz i Tomasz Kotarbowie (Citroen C3 R5) a Huttunen był siódmy.

Najszybszą ośką na trasie był tylnonapędowy Abarth 124 Rally Dariusza Polońskiego i Łukasza Sitka. Wśród aut z napędem na przód najszybsi byli Szymon Cieślak i Paweł Pochroń (Peugeot 208 R2).

Dziś wieczorem odbędzie się ceremonia startu – o 17:15 wystartuje pierwsza załoga RSMP. Zawodnicy z HRSMP zaczną wjeżdżać na rampę godzinę później, a o 18:45 wystartują uczestnicy mistrzostw Śląska. Sobotnią rywalizację otworzy OS1 – Miedźna, który wystartuje o godzinie 8:20.