7 września 2019

Rajd Śląska 2019, OS 11: siódmy odcinek na konto Marczyka!

Przedostatni odcinek specjalny Rajdu Śląska 2019, czyli mierząca osiem kilometrów próba Warszowice to już siódme „oesowe” zwycięstwo dla duetu Mikołaj Marczyk i Szymon Gospodarczyk. Rywalizujący Skodą Fabią R5 zawodnicy pokonali o 1,8 s Tomasza Kasperczyka i Damiana Sytego (Ford Fiesta R5), powiększając swoją przewagę w klasyfikacji generalnej do 8,1 s. Na trasie przestał już padać deszcz i droga miejscami przesycha.

Za Marczykiem i Kasperczykiem uplasowali się Wróblewski ze Spentanym (+5,3 s, Hyundai i20 R5). Czwarty czas uzyskali zwycięzcy poprzedniej próby, Płachytka i Nowaczewski (+6,4 s, Skoda Fabia R5). W piątce uplasowali się jeszcze Kotarbowie (+7,3 s, Citroen C3 R5). Do mety z przebitą oponą dotarli Gabryś i Hundla (+59,8 s, Hyundai i20 R5).

Do końca rajdu pozostała dodatkowo punktowana, finałowa próba: Power Stage Suszec (10,40 km).