7 września 2019

Marczyk i Gospodarczyk wygrywają Rajd Śląska 2019!

Po dwóch z rzędu wygranych Tomasza Kasperczyka i Damiana Sytego w tym roku najszybszą załogą na trasach Rajdu Śląska byli Mikołaj Marczyk i Szymon Gospodarczyk (Skoda Fabia R5)*! Liderzy punktacji Rajdowych Mistrzostw Polski wygrali osiem z dwunastu odcinków specjalnych i umocnili się na prowadzeniu przed finałową rundą, Rajdem Dolnośląskim. Drugie miejsce zajęli Kasperczyk i Syty, zwycięzcy dwóch odcinków specjalnych (+13,7 s, Ford Fiesta R5). Trzeci stopień podium, czyli życiowy wynik zanotowali w okolicach Chorzowa Sylwester Płachytka i Jacek Nowaczewski (+44,0 s), debiutujący w Skodzie Fabii R5.

Wszystko wskazuje także na to, że jeśli potwierdzą się nieoficjalne wyniki, Mikołaj Marczyk i Szymon Gospodarczyk zostają Rajdowymi Samochodowymi Mistrzami Polski 2019! Miko jest będzie najmłodszym Mistrzem Polski w dotychczasowej historii cyklu.

Marczyk świetnie pojechał finałowy Power Stage Suszec, wykręcając najlepszy czas i zgarniając jednocześnie dodatkowe 5 punktów do klasyfikacji. Drugi był Kasperczyk (+5,6 s, 4 punkty), trzeci Płachytka (+7,0 s, 3 punkty). Dwa punkty do swojego konta dopiszą Kotarbowie (+8,0 s) a jeden Lubiak i Trela (+9,1 s). Tylko 0,1 s dalej uplasowali się Wróblewski ze Spentanym, którzy klasyfikacji generalnej ukończyli rajd na czwartym miejscu (+1:05,8 s, Hyundai i20 R5). Swoje miejsce w pierwszej piątce zawodów wywalczyli także Łukasz i Tomasz Kotarbowie (+1:21,2 s, Citroen C3 R5).

Na szóstej pozycji sklasyfikowani widnieją Lubiak i Trela (+1:31,5 s, Hyundai i20 R5), za nimi kolejne załogi w tych samochodach: powracający po przerwie Gabryś z Hundlą (+3:29,8 s) oraz Chwist/Heller (+3:36,9 s). Na dziewiątym miejscu zawody ukończyli zwycięzcy kategorii 2WD, Zbroja z Wróblem (+3:58,3 s, Citroen DS3 R3), a dziesiątkę zamknęli debiutujący w Fordzie Fiesta R5 Babraj z Gerberem (+4:16,5 s).